W dniu 12 sierpnia 2019 roku o godz. 12:09 zastęp GCBA MAN KSRG OSP Niebylec zadysponowano do działań o charakterze medycznym ze względu na brak w danej chwili dyspozycyjności karetek pogotowia ratunkowego w rejonie.   Mieszkaniec Połomii wymagał natychmiastowej interwencji medycznej . Do dramatycznego zgłoszenia rodziny poszkodowanego wyjechał  zespół wykwalifikowanych ratowników pierwszej pomocy przedmedycznej z OSP Niebylec. Po przybyciu , na miejscu zdarzenia działali już strażacy z OSP Połomia . Ratownicy przeprowadzili działania ratownicze zgodnie z obowiązującymi procedurami .  Po przybyciu karetki  pogotowia strażacy przekazali poszkodowanego ratownikom Zespołu Ratownictwa Medycznego .