g

W dniu 3 maja 2019 roku obchodzimy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa. Sejm Ustawodawczy podjął uchwałę, według której święto 3 Maja zostało uznane Świętem Narodowym. Ponadto 3 maja wypada także święto kościelne, a dokładniej święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które obchodzone jest od 1920 roku.  Uroczystości w Gminie Niebylec rozpoczęły się od przemarszu strażaków wraz z pocztami sztandarowymi z jednostek OSP gminy Niebylec, samorządowców, delegacji szkół oraz Orkiestry Dętej z Niebylca i mażoretek spod budynku wielofunkcyjnego GOK do kościoła parafialnego w Niebylcu. Tradycyjnie święto to w gminie Niebylec połączone jest z dniem strażaka przypadającym na dzień 4 maja.W kościele parafialnym w Niebylcu odprawiona została Msza św. koncelebrowana . Po zakończonej mszy św. uczestnicy uroczystości udali się na rynek niebylecki pod pomnik św. Floriana. Po przybyciu ma miejsce dowódca uroczystości komendant gminny ZG ZOSP RP w Niebylcu druh Stanisław Daszykowski złożył  meldunek wójtowi gminy Zbigniewowi Korabowi. Następnie został odegrany hymn państwowy i dokonano wciągnięcia flagi na maszt, po czym wójt Zbigniew Korab wygłosił okolicznościowe przemówienie. Następnie delegacje samorządowe, strażaków, szkół, instytucji i organizacji złożyły kwiaty pod pomnikiem. Na zakończenie uroczystości wystąpiły mażoretki wraz z orkiestrą po czym poczty sztandarowe zostały odprowadzone do miejsca zakwaterowania.