W dniu 28 lutego 2019 roku  w południe doszło do wybuchu pożaru trawy w miejscowości Lutcza w gminie Niebylec na Podkarpaciu.Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki GCBA JRG Strzyżów ,   KSRG OSP Niebylec,  OSP KSRG w Lutczy . Jednostka z Niebylca wyjechała samochodem GCBA MAN. Ze względu na trudne , górzyste usytuowanie terenu strażakom nie udało się dojechać na miejsce samochodami. Część odcinka drogi musieli pokonać pieszo. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali płonące suche trawy. Zagrożone pożarem były rosnące obok lasy. Pożar został szybko opanowany. Za pomocą tłumic strażacy stłumili płonąca suchą trawę. Siły i środki działające na miejscu były wystarczające. Działania trwały około 2 godziny.  Około godz. 14 po południu  zadysponowane zastępy powróciły do koszar.