2014-08-099 sierpnia 2014 tj. sobota około 15:35 OSP Niebylec została zadysponowana do zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 9 w Jaworniku. Po dojeździe na miejsce zastępu GCBA Man okazało się, że doszło do zderzenia z jeleniem dwóch samochodów osobowych marki opel oraz seat. Pasażerka z opla została unieruchomiona na desce ortopedycznej oraz podano jej tlen, a następnie została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego ze Strzyżowa. Zwierzę, które wtargnęło na drogę zostało zabite na miejscu. Drugi z samochodów, czyli seat nie został poważnie uszkodzony. Na miejscu działania prowadziły OSP Niebylec, JRG Strzyżów (GCBA Man), policja oraz karetka ratownictwa medycznego ze Strzyżowa. Truchło jelenia zostało zabezpieczone przez członków Koła Łowieckiego  Złota Jesień ze Strzyżowa. Do akcji wyjechał zastęp OSP Niebylec w składzie: Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca oraz ratownicy Leszek Lutak, Bartosz Kasprzyk i Mirosław Lenart.