STRZYŻÓW 2011

Niedziela 2 października 2011 roku przejdzie zapewne do historii zawodów pożarniczych. Odbyły się tego dnia Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Strzyżowie. Na stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji zjechały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu strzyżowskiego oraz spore grono kibiców , sympatyków tych zmagań. Z zaproszenia organizatorów – Zarządu Powiatowego Związku OSP RP na zawody przybyli między innymi starosta i burmistrz Strzyżowa ich zastępcy oraz wójtowie gmin biorących udział w zawodach. Obecny był również komendant Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie bryg .Piotr  Rędziniak  .

Po uroczystym otwarciu, którego dokonał prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Marek Śliwiński ,rozpoczęły się zmagania strażaków. Zawody składają się z dwóch konkurencji : sztafety pożarniczej 7×50 metrów oraz ćwiczenia bojowego. Suma czasów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach jest wynikiem zawodów. Wygrywa jednostka , która zyskała w sumie najmniej punktów , co oznacza że wykonała obie konkurencje w najkrótszym czasie. Dodam iż w zawodach na szczeblu powiatowym mogą wziąć tylko udział laureaci zawodów gminnych . Zawody rozpoczęli tradycyjnie najstarsi spośród strażackiej braci grupa A1 . Najwięcej emocji towarzyszy przy rozgrywaniu poszczególnych konkurencji właśnie w tej grupie . Faworytem w tej grupie jest drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Konieczkowej , która oczywiście uplasowała się na pierwszym miejscu wyprzedzając drużynę z Wiśniowej a trzecie miejsce zajęła drużyna z Połomi.

W grupie C wystąpiły dziewczęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu , które zajęły trzecie miejsce , na drugim miejscu uplasowały się dziewczęta z Połomi , zaś pierwsze miejsce zajęły dziewczęta z Konieczkowej .

W przerwie zawodów strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżowie zademonstrowali pokaz wykonania ćwiczenia bojowego na nowoczesnej pompie [ TOHATSU ] , która ma zastąpić przestarzałe  PO-3  i  PO-5. Jako ciekawostkę podam iż od przyszłego roku zawody na wszystkich szczeblach będą rozgrywane tylko na tych pompach.

Dużą niespodziankę sprawili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowej demonstrując działanie na ręcznej pompie pamiętającej odległe czasy.

Na zakończenie zawodów jednostki , które zajęły czołowe lokaty otrzymali okolicznościowe dyplomy i puchary.

Zawody te pokazały , że strażacy ochotnicy prezentują wyszkolenie bojowe i sprawność fizyczną na wysokim poziomie , a duży udział młodzieży wróży dalszy rozwój tej ponad stuletniej organizacji.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/9uHGZPh2wKDSZZSuv2OmTw?feat=directlink