Sobota 2 lipca i Niedziela 3 lipca 2011 roku to dni w , których Gmina Niebylec  obchodzi swoje święto. Organizowane są właśnie w tych dniach obchody Dni Gminy Niebylec. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu zorganizowała  zabezpieczenie logiistyczne oraz techniczne tych uroczystości.

 Impreza miała się odbyć w plenerze na stadionie sportowym w Niebylcu , jednak  załamanie pogody , ciągłe opady deszczu zmusiły organizatorów do tego aby program uroczystości kontynuować w hali sportowej przy szkole podstawowej w Niebylcu. Dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych cieszyła się:

  LOTERIA FANTOWA 

 WYSTAWA TWÓRCZOŚCI LUDOWEJ

 GALERIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

 WYSTĘPY ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH

Wszystkie zespoły zaprezentowały ciekawy repertuar wzbogacony róznorodnym akompaniamentem i elementami polifonii , a zgromadzona publiczność nagradzała zespoły gromkimi brawami.

Wójt Gminy Niebylec Pan Zbigniew Korab w asyście Przewodniczącej Rady Gminy Pani Danuty Lęcznar oraz Sekretarza Gminy Pana Antoniego Chuchli wyróżnił najbardziej aktywnych mieszkańców Gminy Niebylec wręczając im symboliczne statuetki.

    Gościnnie zaproszeni byli wybitni artyści z kraju i z zagranicy.

Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo IMPULS

 Ze względu na fatalną pogodę zaplanowany pokaz ratownictwa technicznego , który mieli zademonstrować strażacy z Ochotniczej Straży Pozarnej w Niebylcu oraz Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie jak równierz zabawa taneczna nie odbyły się.