„ Nie tylko przy ołtarzu…”

„ Z Lolkiem kopię w piłkę…” pod takim hasłem 4.06.2011 roku przy pięknej słonecznej pogodzie na boisku sportowym przy Zespole Szkół w Niebylcu odbył się turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Czudeckiego. Po wspólnej modlitwie, której przewodniczył ks. Andrzej Chmiel-wikariusz Niebyleckiej Parafii, Pan Zbigniew Pięciak sędzia główny rozgrywek i nauczyciel wychowania fizycznego w Niebyleckich szkołach zainaugurowali rozgrywki.

Do wspólnej rywalizacji przystąpiły reprezentacje 7 parafii Dekanatu Czudeckiego: Niebylec, Blizianka, Czudec, Jawornik, Połomia, Gwoźnica, Wyżne,

1 mecz GWOŹNICA: BLIZIANKA    (2:1)

2 mecz WYŻNE NIEBYLEC               ( 1:3)

 3mecz CZUDEC JAWORNIK           ( 2:1)

4 mecz PSTRĄGOWA POŁOMIA     (0:3)

 1PÓŁFINAŁ GWOŹNICA: NIEBYLEC   2:0

2 PÓŁFINAŁ CZUDEC: POŁOMIA        0: 2

III MIEJSCE : NIEBYLEC: CZUDEC         3:2

FINAŁ GWOŹNICA: POŁOMIA           0: 6

po zaciętych spotkaniach na boisku w finale spotkały się drużyny parafii: Gwoźnica i Połomia (finał 6:0 dla reprezentacji z Połomi) trzecie miejsce dla parafii z Niebylca, która 3:2 pokonała parafię z Czudca, która zajęła 4 miejsce w rywalizacji. Królem strzelców turnieju zostali Lubas Arkadiusz z parafii w Połomi, jak również Paweł Wolan z Niebylca: zdobyli po 6 bramek, najlepszym bramkarzem okazał się Marcin Wolan z parafii w Niebylcu.

            Wspólne rozgrywki zakończyliśmy wspólną modlitwą „Królowo Nieba”, i dekoracjami drużyn, które otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, jak również spotkaniem przy grillowanej kiełbasce. Był to dobry czas, dla 140 chłopców wspólnych spotkań, rozmów, a poprzez sport chrześcijańskiej rywalizacji, nasze podziękowanie kierujemy w stronę Pana Adama Locha, który zatroszczył się o przygotowanie murawy i zaplecze, nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek od strony sportowej czuwał pan Zbigniew Pięciak- sędzia główny zawodów, wraz ze swoimi asystentami, nad naszym bezpieczeństwem czuwała OSP Niebylec, wraz ze swoim komendantem Wacławem Krupą, którzy również przygotowała nam grillowaną kiełbasę, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie odział w Niebylcu, zadbał o piękne puchary , Pan wójt Gminy Niebylec Zbigniew Korab ufundował Piłki i dyplomy dla drużyn.             Podziękowaniem obejmujemy księży Proboszczów i Księży wikariuszy, zatroskanych o LSO w parafiach, a LSO przy parafii w Niebylcu z opiekunem Ks. Andrzejem Chmielem, pomysłodawcą turnieju dziękujemy za zaproszenie do wspólnej rywalizacji.

                                                      Mikołaj Czurczak , Ks. Andrzej Chmiel

  Wikariusz Parafii w Niebylcu Ks. Andrzej Chmiel  złożył na ręce Prezesa Ochotniczej Straży w Niebylcu Pana Wacława Krupy podziękowanie za pomoc strażaków w organizacji i przeprowadzeniu Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów i Lektorów Dekanatu Czudeckiego , który odbył się 4 czerwca 2011 roku na stadionie w Niebylcu. Podkreślił iż pomoc strażaków okazała się nieoceniona w zabezpieczeniu logistycznym , trosce o bezpieczeństwo i przygotowaniu gastronomicznym tej uroczystści. Dodał iż obejmuje pamięcią wszystkich strażaków ochotników skupionych w naszej jednostce i dziękuje Staropolskim „Bóg zapłać”.