O godzinie 14 : 30 w dniu 8 maja 2020 roku zastęp OSP Niebylec został zadysponowany do zdarzenia drogowego na drodze powiatowej w Gwoździance. Jeden z kierowców stracił  panowanie nad pojazdem i zderzył się z drugim jadącym z przeciwnej strony. Obydwa pojazdy znalazły się w rowie. Po dojeździe na miejsce strażacy z Niebylca wsparli działania zastępu JRG Strzyżów oraz Policji. Na miejsce przybył również ZRM. Kierujący pojazdami mieszkańcy gminy Niebylec nie odnieśli obrażeń. Strażacy zabezpieczyli pojazdy oraz miejsce zdarzenia. Jeden z pojazdów był z napędem hybrydowym i niestety sprawił spore problemy z odcięciem zasilania. Po przyjeździe pomocy drogowej o godz 15;15 zastęp powrócił do remizy.

bn