W czwartek 19 grudnia 2019 roku przed północą doszło do wybuchu pożaru w miejscowości Gwoźnica Górna . Przedmiotem pożaru był garaż i znajdujące się w nim dwa samochody . Do zdarzenia skierowano 7 jednostek straży pożarnych . Strażacy po dotarciu na miejsce zastali budynek cały objęty ogniem , w którym płonęły samochody. Zagrożony był blisko stojący budynek mieszkalny w obronie , którego strażacy podjęli działania w pierwszej kolejności.  Na miejscu zdarzenia poszkodowana została jedna osoba , której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania zakończono o godz. 1:00 po północy. W działaniach brały udział : OSP Gwoźnica Górna , OSP KSRG Konieczkowa , OSP KSRG Niebylec , OSP Blizianka , OSP Gwoźnica Dolna , JRG Strzyżów , ZRM , Policja.