mkDożynki zakorzeniły się już od wielu lat w tradycjach naszego regionu. Jest to dzień, kiedy rolnicy chcą podziękować za plony, które właśnie zebrali. Dzień ten stał się zarazem okazją do zabawy, która zbliża do siebie ludzi na co dzień pracujących na roli. W niedzielę 8 września 2019 roku na stadionie sportowym w Niebylcu odbyły się uroczystości dożynkowe Gminy Niebylec oraz Powiatu Strzyżowskiego . O godz. 14 została odprawiona Msza Święta polowa w intencji rolników w oprawie muzycznej orkiestry dętej z Niebylca i parafialnej orkiestry dętej z Gwoźnicy Górnej .  Homilię wygłosił ks. Czesław  Goraj proboszcz Parafii Niebylec. Po zakończeniu Mszy Świętej zostały poświęcone wieńce . Wójt Gminy Niebylec i Starosta Strzyżowski  powitali wszystkich gości a Starostowie Dożynek częstowali zebranych  chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia imienia świętego Izydora Oracza . W programie znalazły się także : muzyczna biesiada z kapelą Cajmery z Niebylca i występ zespołu pieśni i tańca Zaborowiacy . Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz obróbki drzewa . Dodatkowymi atrakcjami były : wesołe miasteczko , wystawy i prezentacje Nadleśnictwa Strzyżów , oraz Koła Łowieckiego Bażant z Czudca. Organizatorami dożynek byli : Wójt Gminy Niebylec , Starosta Strzyżowski , Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej i Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu . W celu zapewnienia bezpieczeństwa jednostki  ; Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu , Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworniku , Ochotniczej Straży Pożarnej w Konieczkowej zostały zaproszone przez Wójta Gminy Niebylec do wzięcia udziału w uroczystościach. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie terenu , pomoc logistyczna ,  utrzymanie porządku publicznego , kierowanie ruchem oraz  udzielanie w razie potrzeby kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.