GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE NIEBYLEC 2019

W Niedzielę 7 lipca 2019 roku odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.  Na  stadion sportowy w Niebylcu zjechały wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Niebylec oraz spore grono kibiców, sympatyków tych zmagań. Z zaproszenia organizatorów Zarządu Gminnego OSP RP, który reprezentuje druh Adam Błądziński  na zawody przybyli między innymi wójt Gminy Niebylec druh Zbigniew Korab, przedstawiciele Samorządu  , proboszcz Parafii Niebylec ks. Czesław Goraj członek honorowy OSP Niebylec, który udzielił kapłańskiego błogosławieństwa . Obecni byli również goście z  Ukrainy.Meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów złożył Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych druh Stanisław Daszykowski .  Wójt Gminy Niebylec druh Zbigniew Korab odebrał meldunek po czym ogłosił Gminne Zawody Pożarnicze za otwarte.   Zawody składają się z trzech konkurencji: musztry , która nie jest wliczana do ogólnej klasyfikacji , sztafety pożarniczej 7x50m oraz ćwiczenia bojowego. Suma czasów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach jest wynikiem zawodów. Wygrywa jednostka , która zyskała w sumie najmniej punktów , co oznacza że wykonała obie konkurencje w najkrótszym czasie. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu wystawiła dwie drużyny: MDP chłopców , którzy uplasowali się na II miejscu oraz drużynę najstarszych zawodników w grupie A ,którzy zajęli III miejsce. Najwięcej emocji  towarzyszy przy rozgrywaniu poszczególnych konkurencji właśnie w tej grupie. Dla strażaków z Niebylca był to udany występ.Faworytem zawodów była jednostka OSP Połomia , która w grupie A  uplasowała się na I miejscu .   Po zakończeniu konkurencji jednostki , które zajęły czołowe miejsca otrzymały dyplomy oraz upominki. Spośród startujących strażaków wyróżniono również najmłodszego i najstarszego zawodnika , którzy też otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy Zawody te pokazały, że strażacy ochotnicy prezentują wyszkolenie bojowe i sprawność fizyczną na wysokim poziomie, a duży udział młodzieży wróży dalszy rozwój tej ponad stuletniej organizacji.