W dniu 31 marca 2019 roku około godziny 17 odebraliśmy zgłoszenie  o pożarze traw w miejscowości Jawornik Niebylecki w gminie Niebylec na terenie graniczącym z miejscowością Żarnowa . Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki OSP KSRG Niebylec , OSP Jawornik , OSP Żarnowa , PSP Strzyżów.Nasza jednostka wyjechała samochodem GCBA MAN.. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali płonące suche trawy. Zagrożone pożarem były rosnące obok lasy. Działania strażaków skupiły się na działaniu  w obronie lasów oraz w natarciu prądami wody na rozprzestrzeniającą się płonącą roślinność. Podano kilka prądów wody, oraz za pomocą tłumic strażacy stłumili płonąca suchą trawę. Siły i środki działające na miejscu były wystarczające.  Pożar został szybko opanowany.  Przed dalszym rozprzestrzenieniem się ognia pogorzelisko zostało przelane wodą. Około godz. 18 : 30 zadysponowane zastępy powróciły do koszar.