W dniu 11 października 2018 roku  w południe doszło do pożaru trawy w miejscowości Jawornik Niebylecki na Podkarpaciu.Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki GCBA JRG Strzyżów ,   KSRG OSP Niebylec,  OSP KSRG w Jaworniku . Jednostka z Niebylca wyjechała samochodem GCBA MAN.. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali płonące suche trawy. Zagrożone pożarem były rosnące obok lasy. Działania strażaków skupiły się na działaniu  w obronie lasów oraz w natarciu prądami wody na rozprzestrzeniającą się płonącą roślinność. Podano kilka prądów wody, oraz za pomocą tłumic strażacy stłumili płonąca suchą trawę. Siły i środki działające na miejscu były wystarczające. Działania trwały około 1,5 godziny. Pożar został szybko opanowany przed dalszym rozprzestrzenieniem, pogorzelisko zostało przelane wodą. Około godz. 14 po południu  zadysponowane zastępy powróciły do koszar.

gh40