0Mieszkańcy Gminy Niebylec na sportowo uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W dniu 23 września z placu obok Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu wystartował Bieg Niepodległościowy. W niedzielne popołudnie wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił na trasie prawie 7 kilometrów. Wśród uczestników byli zawodowi biegacze , amatorzy , jak również dzieci i młodzież. W biegu nie chodziło o sportowe wyniki i zwycięstwo lecz o dobrą zabawę. Celem wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Przez uprawianie sportu młodzi ludzie wyrabiają silną wolę oraz hartują swój charakter. Bieg zakończył się ogniskiem i wspólnym biesiadowaniem na placu przy Domu Ludowym w Gwoździance. Każdy uczestnik biegu otrzymał koszulkę jako pamiątkę za udział. Najlepsi natomiast otrzymali pamiątkowe puchary. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gwoździance przygotowali część artystyczną. Wystąpił również zespół śpiewaczy ALEBABKI działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas patriotycznego quizu . Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gwoździanki zapewniły smaczny poczęstunek. Organizatorami wydarzenia byli Wójt Gminy Niebylec i Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Podczas  masowych zgromadzeń ludności kluczową rolę odgrywa zapewnienie bezpieczeństwa. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu , Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwoździance , Zespół Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa oraz Policja zostały zaproszone przez Wójta Gminy Niebylec do wzięcia udziału w wydarzeniu. Zadaniem strażaków  było zabezpieczenie terenu , pomoc logistyczna ,  utrzymanie porządku publicznego , kierowanie ruchem oraz   udzielanie w razie potrzeby kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad całością zabezpieczenia czuwał Prezes Jednostki druh Rafał Kołodziej.