kl

Dzisiaj  rozpoczął się 29 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Udział w nim bierze ponad 120 kolarzy z 21 ekip. .Kolarze na ponad 720-kilometrową trasę wyruszają z Rynku w Sanoku. Finisz zaplanowano w sobotę   w Łodzi. W sumie przez cztery dni peleton zawita do pięciu województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.Na godzinę 10:54 zaplanowano przejazd kolarzy krajową DK19  przez miejscowość Lutcza w Gminie Niebylec na podkarpaciu.Wystąpiła konieczność zabezpieczenia trasy wyścigu.Do zabezpieczenia na teren Lutczy powołano zastępy Straży Pożarnych z Niebylca , Lutczy , Gwoźnicy Górnej i Baryczki.Zadaniem strażaków było zabezpieczenie terenu , utrzymanie porządku publicznego oraz w niektórych miejscach kierowanie ruchem.Działania koordynował przedstawiciel Urzędu Gminy w Niebylcu druh Mirosław Lenart.