GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE POŁOMIA2018

Niedziela 08 lipca 2018 roku to dzień w którym odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W to słoneczne popołudnie na  stadion sportowy w Połomi zjechały wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Niebylec oraz spore grono kibiców, sympatyków tych zmagań. Z zaproszenia organizatorów Zarządu Gminnego OSP RP, który reprezentuje druh Adam Błądziński  na zawody przybyli między innymi wójt Gminy Niebylec druh Zbigniew Korab, przedstawiciele Samorządu  ,Gminny kapelan strażaków ks. Artur Grzęda .Obecny był również komendant Państwowej Straży Pożarnej  w Strzyżowie bryg. mgr inż. Rafał Rutyna . Meldunek o gotowości do rozpoczęcia zawodów złożył Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych druh Stanisław Daszykowski .  Wójt Gminy Niebylec druh Zbigniew Korab odebrał meldunek po czym ogłosił Gminne Zawody Pożarnicze za otwarte.  Rozpoczęły się zmagania strażaków. Dla niewtajemniczonych kilka informacji regulaminowych. Zawody składają się z trzech konkurencji: musztry , która nie jest wliczana do ogólnej klasyfikacji , sztafety pożarniczej 7x50m oraz ćwiczenia bojowego. Suma czasów uzyskanych w poszczególnych konkurencjach jest wynikiem zawodów. Wygrywa jednostka , która zyskała w sumie najmniej punktów , co oznacza że wykonała obie konkurencje w najkrótszym czasie. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu wystawiła dwie drużyny: MDP chłopców , którzy uplasowali się na II miejscu oraz drużynę najstarszych zawodników w grupie A ,którzy zajęli III miejsce. Najwięcej emocji  towarzyszy przy rozgrywaniu poszczególnych konkurencji właśnie w tej grupie. Dla strażaków z Niebylca był to udany występ.Faworytami zawodów którzy uplasowali się na I miejscu były jednostki : w grupie A  OSP Połomia , w grupie C OSP Konieczkowa , w grupie MDP dziewcząt i chłopców OSP Lutcza .Po zakończeniu konkurencji jednostki , które zajęły czołowe miejsca otrzymały dyplomy oraz upominki. Spośród startujących strażaków wyróżniono również najmłodszego i najstarszego zawodnika , którzy też otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy Zawody te pokazały, że strażacy ochotnicy prezentują wyszkolenie bojowe i sprawność fizyczną na wysokim poziomie, a duży udział młodzieży wróży dalszy rozwój tej ponad stuletniej organizacji.