W dniu 16 lipca 2018 roku około godziny 5 rano na krajowej DK 19 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Jawornik Niebylecki ( Góra Jawornicka ) na podkarpaciu. Na pasie jezdni w kierunku Rzeszowa zapalił się ciągnik siodłowy wraz z naczepą. Na miejsce pożaru udali się  strażacy z JRG Strzyżów, ponadto do pomocy zadysponowano  jednostki OSP z KSRG OSP NiebylecJOT KSRG OSP Lutcza,OSP KSRG w Jaworniku . W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. W rejon działań skierowano również policyjne patrole. Z uwagi na płomienie, które objęły przednią część pojazdu i działania służb ratowniczych w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla innych zmotoryzowanych koniecznym było zablokowanie „krajówki” w obydwu kierunkach ruchu. Wyznaczono objazdy. Spaleniu uległ ciągnik siodłowy oraz fragment naczepy. Strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu zagrożenia na pozostałą część zestawu.

 

hg

po