nm

mkW niedzielę 27 maja 2018 roku w Sanktuarium  w Dębowcu odbyły się uroczystości z okazji III Diecezjalnej Pielgrzymki Strażaków. Na uroczystość  przybyli strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z Diecezji Rzeszowskiej, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, weterani służby pożarniczej, kapelani, Gminę Niebylec reprezentowały delegacje jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Niebylca ,Lutczy , Jawornika , Konieczkowej , Gwoźnicy , Baryczki , Gwoździanki i Połomi. .Jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie Andrzej Kowalski , Kazimierz Dziki , Krzysztof Sowa. Na uroczystości obecna była wicemarszałek województwa podkarpackiego Maria Kurowska ,Władze Samorządowe Powiatu Jasielskiego. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie starszy brygadier Andrzej Babiec, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle starszy bryg. Marek Górniak, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle bryg. Bogdan Ziemba , Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle Stanisław Święch . Punktem kulminacyjnym była uroczysta Msza Święta sprawowana w intencji strażaków na placu przy Sanktuarium o godz. 15:00 pod przewodnictwem krajowego kapelana strażaków księdza st. bryg.  Jana Krynickiego. Podczas Mszy Świętej  zgromadzeni  dziękowali Bogu za szczęśliwie przeżyty rok, jednocześnie prosząc o dalszą opiekę w trudnej i niebezpiecznej służbie dla dobra drugiego człowieka W homilii ksiądz Jan Krynicki życzył strażakom błogosławieństwa Bożego i opieki świętego Floriana. Podkreślił abyśmy byli wierni stylowi życia opartemu na zasadach moralnych , hasłu, które jest głoszone od XIX wieku – Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” W drodze powrotnej strażacy pod przewodnictwem kapelana Gminy Niebylec ks. Artura Grzędy skupili się w modlitwie na cmentarzu Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Warzycach.

vm nm mn cx