W dniu 21 marca 2018 roku około godziny 11:1o w miejscowości Niebylec na DK19 w okolicy firmy Neobus Polska doszło do najechania samochodu osobowego na tył naczepy samochodu ciężarowego (TIR). W wyniku zderzenia jedna osoba lekko poszkodowana. W miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce skierowano GCBA KSRG OSP Niebylec oraz GBA i SLRr z JRG Strzyżów.Działania strażaków z Niebylca polegały na udzieleniu poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej ( zastosowanie kołnierza ortopedycznego , wsparcie psychiczne , zapewnienie komfortu cieplnego) kierowanie ruchem. Strażacy z Niebylca działania ratownicze prowadzili w składzie : dowódca Piotr Ziobro , kierowca Wacław Krupa , ratownicy Rafał Kołodziej , Mirosław Lenart , Leszek Lutak , Mariusz Pankiewicz , Sławomir Bliźniak.

Przechwytywanie