Od późnych godzin nocnych strażacy rozpoczęli interwencje związane z likwidowaniem skutków intensywnych opadów śniegu. Najwięcej interwencji związanych było z powalonymi drzewami. Strażacy działali również przy zerwanych liniach oraz kolizjach. Działania na terenie prowadzili m.in. strażacy z JRG Strzyżów, OSP CIESZYNAOSP Wysoka Strzyżowska GórnaKSRG OSP NiebylecOSP KSRG Pstrągowa oraz OSP Żarnowa. W dniu 3 lutego 2018 roku zastęp LRT FORD OSP Niebylec został zadysponowany do usunięcia powalonego drzewa na drodze powiatowej w miejscowości Gwoździanka.Przy użyciu pilarki spalinowej strażacy z Niebylca usunęli powalone drzewo i zlikwidowali zagrożenie. Ale to nie koniec działań. Po chwili strażacy dostali informację iż podobna sytuacja jest na drodze Niebylec – Jawornik – Strzyżów.Usunięto tam jeszcze 10 drzew zagrażających bezpieczeństwu na drodze.Działania trwały do godziny 22:30.W akcji wzięli udział strażacy w składzie :dowódca Wacław Krupa , kierowca Bartosz Kasprzyk , ratownicy Piotr Ziobro , Leszek Lutak.

vc