Około godziny 17:03 w dniu 31 sierpnia 2017 r. strażacy OSP Niebylec zostali zaalarmowani do wypadku drogowego w miejscowości Niebylec. Miejscem zdarzenia było skrzyżowanie drogi krajowej DK19 i zjazd w kierunku Gwoźnicy Górnej. W incydencie brały udział 3 samochody osobowe. Poszkodowanych zostało pięć osób , które zostały przewiezione do szpitala. W pierwszej fazie zablokowana została całkowicie droga DK19 później wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 20 :15.   Do zdarzenia wyjechał  zastęp OSP KSRG GCBA MAN.  Działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ,  odcięcie zasilania w samochodach, udzielenie wsparcia psychicznego poszkodowanym, neutralizacja płynów eksploatacyjnych z samochodów, organizacja ruchu wahadłowego. Na miejscu był również zastęp GCBA JRG Strzyżów, Zespół Ratownictwa Medycznego, oraz Policja.

z