Sobota 1 lipca i Niedziela 2 lipca 2017 roku to dni w , których  Niebylec  obchodzi swoje święto. Organizowane są właśnie w tych dniach obchody Dni Gminy Niebylec. Impreza odbyła się w plenerze na stadionie sportowym w Niebylcu . Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu została zaproszona przez Wójta Gminy Niebylec do wzięcia udziału w uroczystościach. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie terenu .  utrzymanie porządku publicznego . kierowanie ruchem oraz wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworniku  udzielanie w razie potrzeby kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.Miłym akcentem było spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Ukrainy Wójtem Gminy  oraz Komendantem Straży w Mościskach.