W dniu 5 lipca 2017 roku w powiecie strzyżowskim odbyły się ćwiczenia w ramach KSRG.Przedmiotem ćwiczeń był pozorowany pożar lasu w miejscowości Bonarówka.O godzinie 11:09 jednostka OSP w Niebylcu została zaalarmowana do zdarzenia. W akcji brali również udział strażacy z JRG Strzyżów i JRG Ropczyce oraz ochotnicy z Lutczy,  Kalembiny, Godowej Dolnej, Strzyżowa, Wysokiej , Żarnowej oraz Żyznowa. Celem było podanie dziesięciu prądów gaśniczych oraz przepompowywanie wody na znaczną odległość w trudnym leśnym terenie.Zadaniem strażaków z Niebylca było zbudowanie stanowiska wodnego i podawanie wody innym jednostkom za pomocą pompy szlamowej.Działaniom bacznie przyglądali się funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie. Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się podsumowanie działań.