W środę 31 maja 2017 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niebylcu została zaproszona do Szkoły Podstawowej w Niebylcu na spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Jednostkę reprezentowali druhowie :Rafał Kołodziej, Leszek Jasiński ,Mariusz Pankiewicz i Paweł Wcisło. Podczas tej wizyty, maluchy dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o pracy strażaka. Między innymi jak wygląda mundur oraz ubranie zakładane podczas różnego rodzaju akcji, na czym polega praca strażaka, jakich sprzętów używa, jakimi pojazdami się porusza, jakie są numery alarmowe i kiedy należy wzywać straż pożarną. Wszyscy byli bardzo zaciekawieni opowieściami, ale jeszcze bardziej możliwością fizycznego poznania, obejrzenia sprzętu i wozów. Przez chwile dzieciaki mogły poczuć się jak strażacy przymierzając hełm lub wsiadając do wozu strażackiego. Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić panów strażaków, bo jak sami mówili – ich praca to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia. Przedszkolaki słuchały bardzo uważnie wypowiedzi strażaków i nie mogły oderwać oczu od prezentacji sprzętu używanego przy różnego rodzaju zdarzeniach. Strażacy zademonstrowali także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich.  Dzieci były bardzo szczęśliwe i wesołe. Ten dzień zostanie na długo w ich pamięci.