W dniu 31 marca 2017 roku przed godziną 17 odebraliśmy zgłoszenie  o pożarze traw w miejscowości Baryczka w gminie Niebylec przysiółek Żabia.

Na miejsce została zadysponowana jednostka OSP KSRG Niebylec oraz OSP Baryczka.

Nasza jednostka wyjechała samochodem GCBA MAN.. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali płonące suche trawy. Zagrożone pożarem były rosnące obok lasy. Działania strażaków skupiły się na działaniu  w obronie lasów oraz w natarciu prądami wody na rozprzestrzeniającą się płonącą roślinność. Podano kilka prądów wody, oraz za pomocą tłumic strażacy stłumili płonąca suchą trawę. Siły i środki działające na miejscu były wystarczające. Działania potrwały około  60 minut. Pożar został szybko opanowany przed dalszym rozprzestrzenieniem, pogorzelisko zostało przelane wodą. Około godz. 18 zadysponowane zastępy powróciły do koszar.