Około godz. 11 zastęp GCBA Man został zadysponowany przez SKP Strzyżów do zgłoszenia o pożarze drzewa przy plebanii w Niebylcu. Po dojeździe na miejsce strażacy przez chwilę ponownie sprawdzali zgłoszenie, gdyż nie mogli zdarzenia. Po chwili okazało się, że faktycznie ma miejsce zapłon drzewa, które co jakiś czas stykało się z liniami średniego napięcia tuż przy rzece. W wyniku podmuchów wiatru co jakiś czas po zetknięciu linii z drzewem dochodziło do iskrzenia i zapalenia gałęzi drzewa. Miejsce zostało zabezpieczone, a zaistniała sytuacja została zgłoszona dyspozytorowi, jak również dowódca poprosił o odcięcie zasilania linii, która o dziwo w tym dniu była sprawna. Po pewnym czasie na miejsce przybyli pracownicy pogotowania energetycznego, którzy dokonali wyłączenia zasilania oraz podcięcia górnej części gałęzi w pomocą pilarki na wysięgniku. Pozostałą cześć drzewa obalili strażacy z Niebylca. Zastęp GCBA biorący udział w zdarzeniu to: Rafał Kołodziej – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca oraz Paweł Noster, Mariusz Pankiewicz, Mirosław Lenart i Wacław Krupa