Około godz. 10:30 strażacy z OSP Niebylec zostali zadysponowani do neutralizacji wycieku substancji ropochodnej na drodze powiatowej relacji Glinik Połomia oraz drodze gminnej Połomia-Gadejówka. Zastęp SLRT po dojeździe na miejsce koncentracji obok Zespołu Szkół w Połomi został przekierowany wraz z GBA Mercedes z OSP Połomia na drogę powiatową, na drodze gminnej działania zaś rozpoczęły zastępy GBA Star 266 OSP Połomia oraz GCBA Man z JRG Strzyżów. Strażacy z Niebylca mieli za zadania zabezpieczenie drogi oraz neutralizację z pomocą opryskiwacza ze środkiem Aquaquick. Po około 2-godzinnej pracy zanieczyszczenie zostało usunięte i zastęp został odwołany. Zastęp z SLRT OSP Niebylec wyjechał w składzie: Paweł Noster – dowódca, Mirosław Lenart – kierowca oraz Mariusz Pankiewicz.