2016-09-19Zaledwie dzień po alarmowym wyjeździe do zdarzenia w Konieczkowej zastęp OSP Niebylec w poniedziałkowe przedpołudnie 19 września 2016 został zadysponowany do zdarzenia w Niebylcu. Na przejściu dla pieszych drogi krajowej nr 19 doszło do zderzeniu dwóch samochodów, kierująca fiatem została poszkodowana.
Komunikat KPP w Strzyżowie dotyczący zdarzenia jest następujący:

Do wypadku doszło dzisiaj przed godz.11 w Niebylcu, na drodze krajowej nr 19, relacji Rzeszów-Barwinek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 26-letni kierujący audi zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, umożliwiając pieszemu przejść na drugą stronę ulicy. W tym czasie kierująca fiatem seicento, jadąc z przeciwnego kierunku, najprawdopodobniej straciła panowanie na pojazdem, zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzyła w audi.
W wyniku zdarzenia ranna została 38-letnia kierująca fiatem.

Działania strażaków z Niebylca polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu zasilania z rozbitych pojazdów, ewakuacji poszkodowanej z pojazdu i udzieleniu poszkodowanej pierwszej pomocy jak i wsparcia psychicznego. Na miejsce dotarł również zastęp GCBA Man z JRG Strzyżów, policja oraz ZRM z Brzozowa. Działania na miejscu przedłużyły się w czasie ze względu na duży wyciek płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych samochodów. W tym czasie strażacy z OSP Niebylec prowadzili również ruch wahadłowy. Do zdarzenia wyjechały 2 zastępy GCBA Man oraz SLRT Ford