2016-08-08

Zastęp GCBA Man około godz. 15:30 8 sierpnia 2016 r. został zadysponowany do skażenia rzeki Wisłok w miejscowości Czudec. 2 dni wcześniej w miejscowości zauważono spory ciek substancji ropopochodnej w rzece Wisłok. Działania przy usuwaniu zanieczyszczenia rozpoczęły się w sobotę 6.08 o godz. 8:00, były konturowane w niedzielę, poniedziałek i zakończone we wtorek 9.08. W poniedziałek OSP Niebylec podobnie jak OSP Lutcza, Połomia, Blizianka, Gwoździanka oraz Kalembina zostały ściągnięte do Czudca celem wtłaczanie wody do studzienki znajdującej się na jednym z zakładów w Czudcu dla stopniowego wypierania szkodliwej substancji z rzeki i umożliwienia jej wyłapania przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Nowej Sarzyny. Działania strażaków zakończyły się około godz. 21. W tym czasie w remizie OSP Niebylec została zorganizowana grupa zastępcza oraz zastęp ratownictwa-technicznego pełniący dyżur w remizie OSP Niebylec ze względu na brak sił i środków na terenie powiatu strzyżowskiego. Zastęp GCBA Man wyjechał w składzie: Paweł Noster – dowódca, Wacław Krupa – kierowca oraz ratownicy: Piotr Ziobro, Mariusz Pankiewicz oraz Leszek Lutak.