2016-08-09_2 2016-08-09_1

Do bardzo groźnego pożaru w Niebylcu został około godz. 15:15 (9 sierpnia 2016) zadysponowany zastęp GCBA Man. Chodziło o płonący samochów dostawczy ze słomą, który po zauważeniu pożaru zjechał z drogi i zatrzymał się obok budynku mieszkalnego. Strażacy z Niebylca po dotarciu na miejsce rozpoczęli od podania prądu piany gaśniczej z szybkiego natarcia – istniało podejrzenie zapłonu oprócz ładunku również samego pojazdu. Następnie rozwinięto kolejna linię gaśniczą i po częściowym zagaszeniu ładunku oraz udanej obronie przedziału silnika, zbiornika paliwa oraz kabiny rozpoczęto dogaszanie słomy. Sytuacja w wyniku przeprowadzenia dynamicznej akcji z bardzo groźnej została stabilna i wspólnymi siłami przybyłych na miejsce zastępów GBA Star244 OSP Konieczkowa oraz GCBA Man JRG Strzyżów dokonano dogaszenia i przelania przewożonej słomy. Zastęp do zdarzenia wyjechał w składzie: Mirosław Lenart – dowódca, Wacław Krupa – kierowca oraz ratownicy: Janusz Pietrucha (OSP Blizianka), Mariusz Pankiewicz oraz Leszek Lutak.

Wieczorem około godz. 19:30 zastęp GCBA Man został ponownie zadysponowany do usunięcia pozostałości piany gaśniczej w miejscu zalegania nadpalonego ładunku. Przelana słoma została uprzątnięta przez właściciela, ale chodnik i cześć jezdni była w dalszym ciągu zanieczyszczona przez pozostałości piany gaśniczej. Zastęp GCBA wyjechał w składzie: Rafał Kołodziej – dowódca, Kazimierz Dziki – kierowca, ratownicy: Piotr Ziobro, Maciej Noster, Mariusz Pankiewicz i Mirosław Lenart.