Około godziny 20:00 OSP Niebylec została zaalarmowana przez powiadamianie telefoniczne oraz strażacką syrenę. Chociaż 10 lipca wielu druhów przygotowywało się do oglądania finału Euro 2016 pomiędzy Francją i Portugalią, jednak szybko udali się do remizy. Jak się okazało zastęp GCBA Man skierowany został do właściwie niegroźnej stłuczki pomiędzy samochodami osobowymi w Małówce. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia konieczne było zneutralizowanie substancji ropopochodnej oraz uprzątnięcie jezdni z rozbitych plastikowych elementów pojazdu. W tym czasie strażacy zorganizowali ruch wahadłowy. Zastęp wyjechał składzie: Rafał Krupa – kapitan PSP Sochaczew, kierowa Wacław Krup oraz ratownicy: Michalina Jaczyńska strażak OSP Antoniów, Leszek Lutak, Mariusz Pankiewicz, Bartosz Kasprzyk oraz Mirosław Lenart.