W godzinach porannych około 5:00 29 czerwca zastęp GCBA Man zostaje skierowany do zdarzenia drogowego w Baryczce na krajowej 19-ce. Kierująca samochodem ford fiesta z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i wpadła do przydrożnego rowu, a następnie samochód ponownie znalazł się na drodze. Kierującej wstępnie pomocy udzieliła osoba postronna, po przyjeździe na miejsce strażacy z Niebylca przejęli poszkodowaną i dokonali sprawdzenia opatrunku, unieruchomienia na desce i przekazania przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa. Wraz z poszkodowaną podróżował również pies, którego strażacy z Niebylca przetrzymali w swoim GCBA. Na miejsce dotarł również zastęp JRG Strzyżów oraz policja. Tradycyjnie druhowie zajęli się organizacja ruchu wahadłowego. Pies został przekazany przybyłemu na miejsce członkowi rodziny. Z uwagi na przeciągającą się akcję i konieczność udania się niektórych druhów do pracy wykonano podmianę ratowników na miejscu zdarzenia. OSP Niebylec wyjechał w składzie: Paweł Wcisło – dowódca, Wacław Krupa – kierowca, ratownicy: Mirosław Lenart, Mariusz Pankiewicz, Leszek Lutak oraz zmiana Rafał Kołodziej, Marcin Wolan oraz Piotr Ziobro.