2016-05-19Około godz. 12:15 zastęp GCBA Man został zadysponowany do zdarzenia w Niebylca z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Kierowca motocykla podczas wyprzedzania kolumny samochodów wjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w osobowe Renault kierowane przez mieszkańca powiatu strzyżowskiego. Motocyklem podróżowała para z Finlandii, stąd ratownicy z Niebylca musieli nie tylko sprawnie udzielić pomocy, ale również przełamać bariery językowe. Jadąca motocyklem kobieta ze względu na ból w okolicach kręgosłupa została unieruchomiona na desce i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa, kierowca motocykla odmówił hospitalizacji. Na miejsce dotarły również JRG Strzyżów oraz policjanci. Powrót do remizy nastąpił około 14:30, do tego czasu OSP Niebylec zajmowała się organizacją ruchu wahadłowego w miejscu zdarzenia. Zastęp GCBA OSP Niebylec w tym dniu to: Wacław Krupa- kierowca, Mirosław Lenart- dowódca oraz ratownicy: Paweł Noster, Mariusz Pankiewicz oraz Leszek Lutak.