2016-05-04Do tragicznego zdarzenia wyjechali około 17:14 druhowie OSP Niebylec przygotowujący się do uroczystości odpustowych w Niebylcu. Zastęp GCBA udał się do znanego z kolizji drogowych miejsca w Jaworniku. Doszło tam do zderzenia 2-ch samochodów osobowych w wyniku ,których zginęło 2-ch osiemnastolatków – muzyków Orkiestry Dętej w Niebylcu. Zastęp GCBA Man prowadził na miejscu działania wraz z zastępem SLRT Renault z Jawornika. Ratownicy z Jawornika udzielali pierwszej pomocy kierowcy Renault, natomiast druhowie z Niebylca rozpoczęli uwalnianie poszkodowanych z wraku Forda – niestety po uwolnieniu poszkodowanych lekarz obecny w ZRM stwierdził zgon. Na miejsce zdarzenia przybył również zastęp JRG Strzyżów i policja.
Do zdarzenia wyjechał zastęp w składzie: Rafał Kołodziej – dowódca, Bartosz Kasprzyk – kierowca, Lucjan Bliźniak, Wacław Krupa, Mariusz Pankiewicz oraz Piotr Ziobro.
Tragiczne zdarzenie dużym echem odbiło się w mediach i wywołało dyskusje nt. bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 19 w Jaworniku („jawornicka góra”).

Zakręt śmierci. Tu giną ludzie

Mieszkańcy Niebylca walczą o bezpieczeństwo na drodze – TVP3 Rzeszów

Łuk śmierci w Jaworniku. Zginęło dwóch nastolatków