2016-03-18
Bardzo wcześnie rano, czy też późną nocą 18 marca 2016 o godz. 3:20 strażacy z Niebylca zostali zaalarmowani do pożaru budynku gospodarczego w Jaworniku. Z remizy wyjechał zastęp GCBA Man, niedługo za nim również zastęp SLRT Ford. Pierwszy zastęp skierowany został bezpośrednio na miejsce działań przy płonącym budynku, natomiast zastęp SLRT otrzymał zadanie zbudowania stanowiska czerpania wody. Zastęp GCBA wsparł działania 2-ch zastępów OSP Jawornik GBA Star244 oraz SLRT Renault. Na miejsce dotarły również zastępy GBA Star244 OSP Konieczkowa, GCBA Scania JRG Strzyżów oraz GBA Mercedes OSP Gwoźnica Górna. W pierwszej fazie akcji prowadzonej samodzielnie przez OSP Jawornik działania ukierunkowane były przede wszystkim się na obronę sąsiadującego budynku mieszkalnego, gdyż pożar budynku gospodarczego był mocno zaawansowany. Po ustabilizowaniu sytuacji GCBA Man oraz Scania pozostały w miejscu działań natomiast pozostałe rozpoczęły dowózkę wody zasilając zbiorniki wcześniej wspomnianych. Punkt czerpania wody zorganizowany został około 250 m od miejsca pożaru przy pobliskiej rzece. Druhowie z Niebylca wrócili do remizy około godz. 6:50.
Działania w tym dniu prowadzili druhowie: zastęp GCBA – dowódca Wacław Krupa, kierowca – Lucjan Bliźniak, ratownicy: Paweł Wcisło, Mariusz Pankiewicz, Piotr Ziobro, Maciej Noster, w zastępie SLRT: Mirosław Lenart – dowódca, Bartosz Kasprzyk – kierowca, Daniel Sołtys, Rafał Kołodziej i Leszek Lutak.