2016-03-21
Po raz drugi w tym roku zastęp GCBA Man z OSP Niebylec wyjeżdżał do pożaru fermy drobiu w Konieczkowej. Tym razem paliła się kotłownia w innym kurniku niż poprzednio w lutym. Zastęp OSP Niebylec zaalarmowany 21 marca o godz. 9:40 po dotarciu ma miejsce zdarzenia wsparł działania zastępu GBA Star244 OSP Konieczkowa, który prowadził akcję gaśniczą przy wspomnianej kotłowni. Strażacy OSP Niebylec z uwagi na duże zadymienie obejmujące całą halę przystąpili do działań od frontu obiektu. OSP Niebylec rozwinęła linię gaśniczą i wyważyła dwuskrzydłowe drzwi po czym rota w aparatach ODO weszła do obiektu celem zlokalizowania źródła ognia. Uruchomiony został również wentylator oddymiający. Bardzo wysoka temperatura początkowo bardzo utrudniała działania. Na miejsce dojeżdżały kolejne zastępy: JRG Strzyżów – GBA SCANIA 2,5/32, OSP Jawornik – GBA 2,5/16 Star 244, OSP Lutcza – GBA 3,5/35 Man TGM 13.290 oraz OSP Gwoźnica Górna – GBA 2,5/32 MERCEDES BENZ 1428AF. Po około 20 minutach wspólnych działań zdarzenie zostało w pełni opanowane. Około 11:30 strażacy wrócili do remizy – po kolorze hełmów roty działającej w aparatach ODO można stwierdzić, iż temperatura w strefie ich działań była bardzo wysoka.
Zastęp GCBA Man wyjechał tego dnia w składzie: Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca oraz ratownicy: Paweł Wcisło, Mariusz Pankiewicz, Mariusz Antonik i Mirosław Lenart.