2016-03-04Tuż przed godziną 9:00 w piątek 4 marca 2016 r. strażacy OSP Niebylec, którzy przygotowywali się do pracy przy rozładunku jabłek w Niebylcu zostali zadysponowani do wypadku drogowego z udziałem 3-ch pojazdów na drodze krajowej nr 19. Wyjazd chociaż utrudniony przez „dzień targowy” odbył się niemal natychmiastowo i zastęp GCBA Man skierował się do miejsca zdarzenia w sąsiedztwie firmy Neobus. Działania zastępu sprowadziły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, zabezpieczenia pojazdów oraz udzielenia pierwszej pomocy 2 poszkodowanym pasażerkom. W zdarzeniu udział brały mazda kierowana przez mieszkańca gminy Niebylec, ford, w którym podróżowali mężczyzna i kobieta (poszkodowana pasażerka) również mieszkańcy gminy Niebylec oraz renault z 2 kobietami z pow. krośnieńskiego (poszkodowana pasażerka). Na miejsce zdarzenia dotarły również zastępy JRG Strzyżów, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Przez dłuższy czas ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo z uwagi na pracę techników policyjnych. Działania zostały zakończone po przekazaniu uszkodzonych samochodów przez pomoc drogową i uprzątnięciu jezdni. Zastęp GCBA wyjechał w składzie: Wacław Krupa – kierowca, Mirosław Lenart – dowódca oraz ratownicy Rafał Kołodziej, Paweł Noster, Marcin Wolan. Mariusz Pankiewicz, Krzysztof Bliźniak.