2016-02-19
16 lutego o godz. 11:43 rozdzwoniły się telefony niebyleckich strażaków uruchomione systemem alarmowanie.pl. Po zgłoszeniu gotowości zastępu GCBA druhowie zostali zadysponowani do pożaru fermy drobiu w Konieczkowej. Po dojeździe na miejsce okazało się, że działania prowadzą zastępy GBA Star 244 oraz Slrt Iveco z OSP Konieczkowa i GBA Man OSP Lutcza. Zastęp z Niebylca rozwinął 2 linie gaśnicze i dokonał natarcia od południowej strony płonącej wiaty. Pożar był jednak mocno zaawansowany i spowodował jak się później okazało straty m.in. w hodowli kur sięgające ponad 20 tyś. szt. Na miejsce dotarły i prowadziły działania również 2 zastępy JRG Strzyżów GBA Scania oraz GBA Man, zastęp GBM Star266 OSP Blizianka, GBA Star244 OSP Jawornik i OSP Baryczka, GBA Mercedes 1428AF.
Do zdarzenia z OSP Niebylec wyjechał zastęp w składzie: Mirosław Lenart – dowódca, Wacław Krupa – kierowca oraz ratownicy: Marcin Wolan. Paweł Noster, Maciej Noster, Rafał Wcisło, Krzysztof Bliźniak. Na miejsce również przybyli druhowie: Leszek Lutak, Piotr Ziobro oraz prezes OSP Rafał Kołodziej.