2016-01-08
W piątkowe południe 8 stycznia 2016 około godz. 11:35 zastęp GCBA Man OSP Niebylec został zadysponowany do poślizgu samochodu osobowego na DK19 w Jaworniku. Po przyjeździe na miejsce natknęliśmy się na samochodów marki vw golf, którego przednia cześć znajdowała się w rowie. Pojazdem prowadzonym przez kobietę podróżował mężczyzna oraz dziecko, mieszkańcy powiatu strzyżowskiego. Pierwszą pomoc podróżującym udzielili ratownicy z przypadkowo przejeżdżającej karetki pogotowia z Krosna, strażacy z Niebylca zajęli się zatem zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, odcięciem prądu z akumulatora oraz organizacją ruchu wahadłowego na drodze. Niebawem na miejsce przybył zastęp GBA Scania JRG Strzyżów, Zespół Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa oraz policja. Poszkodowani zostali odtransportowani do szpitala na obserwację. Jako, że samochód znajdował się poza jezdnią po chwili służby ratownicze włącznie z OSP Niebylec, a z wyłączeniem policji zostały wycofane z miejsca zdarzenia.
Zastęp OSP Niebylec to: Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca, ratownicy: Maciej Noster, Leszek Lutak, Mariusz Pankiewicz oraz Mirosław Lenart