2016-01-05
Pierwszy wyjazd jaki odnotowali strażacy z OSP Niebylec nastąpił tuż przed godz. 13:00 5 stycznia 2016 r. Zaalarmowany zastęp GCBA Man udał się do incydentu drogowego w Niebylcu na DK19. W zdarzeniu brał udział samochód osobowy marki vw golf prowadzony przez mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Prowadzący stracił panowanie nad samochodem na wzniesieniu i zaczął zjeżdżać w dół. Osobówka, którą podróżowała jeszcze dwójka pasażerów zatrzymała się na drogowych słupkach oraz znaku drogowym na chodniku nieopodal przejścia dla pieszych. Pasażerowie nie ucierpieli, jednak u kierującego ratownicy z Niebylca podejrzewali udar – pomimo przytomności nie udało się nawiązać komunikacji, jak również utrudniona była współpraca z ratownikami przy próbie podjęcia z samochodu. Poszkodowany ostatecznie został wspólnymi siłami strażaków OSP Niebylec, ratowników ZRM ze Strzyżowa oraz ratowników JRG Strzyżów przekazany do karetki. Problemem okazało się również uwolnienie samochodu z powyginanych słupków drogowych – w celu umożliwienia przemieszczenia samochodu użyto przecinarki spalinowej i narzędzi hydraulicznych z niebyleckiego Mana oraz poduszek pneumatycznych znajdujących się na wyposażeniu JRG. Druhowie z OSP Niebylec przez cały czas trwania akcji organizowali również ruch wahadłowych na drodze.
Zastęp OSP Niebylec tego dnia wyjechał w składzie: Mirosław Lenart – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca oraz ratownicy Wacław Krupa, Leszek Lutak oraz Piotr Ziobro.