2015-12-06-1
Około 10:30 w niedzielę, 6 grudnia 2015 r. strażacy OSP Niebylec zostali zaalarmowani do zdarzenia drogowego w Niebylcu. W incydencie brały udział 2 samochody osobowe: kierujący vw golfem zatrzymał samochód przez przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, po opuszczeniu przejścia przez pieszych w tył samochodu wjechał kierujący fiatem seicento. Podróżujące vw golfem kobieta i dziecko zostały zabrane przez ambulans pogotowia ratunkowego ze Strzyżowa na obserwację. Do zdarzenia wyjechały 2 zastępy GCBA Man (Lucjan Bliźniak, Bartosz Kasprzyk, Rafał Wcisło i Mariusz Pankiewicz) oraz SLRT Ford (Wacław Krupa,Maciej Noster, Marcin Wolan i Mirosław Lenart). Działania na miejscu zdarzenia to: zabezpieczenie miejsca zdarzenia i odcięcie zasilania w samochodach, udzielenie wsparcia psychicznego poszkodowanym, neutralizacja płynów eksploatacyjnych z samochodu, organizacja ruchu wahadłowego. Na miejscu był również zastęp GBARt Scania JRG Strzyżów oraz policja.