2015-12-12
Dwóch strażaków OSP Niebylec już po raz trzeci włączyło się w ogólnopolska akcję Szlachetna Paczka, której finał miał miejsce 12 grudnia 2015 r. Druhowie Rafał Kołodziej oraz Leszek Lutak wsparli wolontariuszy Szlachetnej Paczki z drużyny strzyżowskiej poprzez pomoc w transporcie przygotowanych paczek dla potrzebujących rodzin na terenie powiatu strzyżowskiego. SLRT Ford z OSP Niebylec 12 i 13 grudnia przejechał około 600 km odwiedzając rodziny z Grodziska, Kozłówka, Pstrągówki, Niewodnej, Czudca, Strzyżowa, Kożuchowa, Wiśniowej, Lutczy, Jawornika oraz Frysztaka. Oczywiście SLRT Ford został użyty za aprobatą wójta gminy Niebylec Zbigniewa Koraba, który odniósł się ze zrozumieniem od lat odnosi się do tej niezwykłej akcji i w całości pokrywa koszty eksploatacji samochodu.