2015-12-11
11 grudnia 2015 r. około godz. 14:30 strażacy OSP Niebylec zostali zaalarmowani do wypadku z udziałem seata cordoby oraz vw polo. Zastęp GCBA Man pokonał niewielką odległość, gdyż zdarzenie miało miejsce około 300 m od strażackiej remizy na DK19 tuż przy przystankach autobusowych. W zdarzeniu poszkodowane zostały 2 kobiety, kierująca seatem i pasażerka vw. Zostały one zabrane do przez Zespół Ratownictwa Medycznego ze Strzyżowa na obserwację. Na miejscu również czynności wyjaśniające prowadzili policjanci. Zastęp OSP Niebylec dokonał zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz pojazdów jak również udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym, następnie zorganizował ruch wahadłowy. Początkowo wydawało się, że akcja zakończy się szybko, jednakże na miejsce dotarli technicy policyjni, którzy rozpoczęli szczegółowe czynności. Działania OSP Niebylec zostały wydłużone i strażacy musieli sobie poradzić z dość sporym natężeniem ruchu, a w szczególności z autobusami, które najczęściej musiały zatrzymać się na przystankach. Po zakończeniu działań przez policjantów druhowie dokonali uprzątnięcia jezdni i około 17:30 powrócili do remizy. W działaniach udział wzięli Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca oraz ratownicy Mariusz Pankiewicz, Leszek Lutak oraz Mirosław Lenart. Był to ostatni alarmowy wyjazd w 2015 r.