2015-11-10W przeddzień Święta Niepodległości 10 listopada 2015 około godz. 18. zastęp OSP GCBA Man został skierowany do zdarzenia drogowego na DK19 w Jaworniku. Po dojeździe na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia karetki pogotowia z Krosna oraz samochodu Toyota Land Cruiser. Miejsce zdarzenia zostało wstępnie zabezpieczone przez przybyły zastęp SLRt Renault z OSP Jawornik, dlatego ratownicy z Niebylca rozpoczęli ewakuację podróżujących pojazdami. W najgorszej sytuacji znalazł się kierujący karetką, którego ratownicy z Niebylca uwolnili z użyciem narzędzi hydraulicznych będących na wyposażeniu SLRt z Jawornika, ponieważ stało ono najbliżej. Na miejsce dotarły również GBA oraz GCBA JRG Strzyżów, zastępy ratownictwa medycznego ze Strzyżowa oraz Krosna i policja. 54-letni kierowca karetki został odtransportowany do szpitala w Rzeszowie. Do szpitala trafiły również dwie osoby z Toyoty. Ze wstępnych ustaleń wynika że kierowca Toyoty narodowości rosyjskiej prawdopodobnie zjechał na łuku drogi i uderzył w jadącą alarmowo karetkę pogotowia. Karetka transportowa wykonywała kurs po osocze dla potrzebującego pacjenta należała do Krośnieńskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II.
Dzień później ratownicy z Niebylca dowiedzieli się za pośrednictwem mediów, że niestety pomimo wysiłku lekarzy kierowca karetki w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu.
Zastęp OSP Niebylec wyjechał w składzie: Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca, Piotr Ziobro, Marcin Wolan, Mariusz Pankiewicz, Paweł Wcisło, Leszek Lutak, Bartosz Kasprzyk, Mirosław Lenart oraz Rafał Wcisło.