2015-10-17
Około godz. 19:40 17 października 2015 r. zastęp GCBA Man został zadysponowany do zdarzenia drogowego w Niebylcu na DK19 w okolicy Zespołu Szkół. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy strażaków z OSP Gwoźnica Górna kierujących ruchem. Jak się okazało w zdarzeniu wzięły udział 2 samochody osobowe marki Mercedes oraz Opel. Strażacy z OSP Niebylec po stwierdzeniu braku obrażeń u podróżujących pojazdami zajęli się odcięciem zasilania pojazdów, a następnie po przyjeździe lawet i usunięciu pojazdów z drogi neutralizacją płynów eksploatacyjnych. Strażacy OSP Gwoźnica Górna tuż przed zdarzeniem brali udział jako służba porządkowa podczas drugoligowego meczu siatkarskiego lokalnej drużyny Neobus Raf-Mar Niebylec, który miał miejsce na hali widowiskowo-sportowej w Zespole Szkół. Jeden z uczestników kolizji opuszczał parking przy hali i włączał się do ruchu i prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo. Do remizy wróciliśmy około godz. 20:50. W działaniach udział wzięli: Wacław Krupa – dowódca, Bartosz Kasprzyk – kierowca, Lucjan Bliźniak, Rafał Wcisło oraz Mirosław Lenart.