2015-10-25
Niestety strażacy z Niebylca nie mogli spokojnie wypocząć przed rozpoczynającym się „świętem demokracji”, czyli wyborami parlamentarnymi 25 października 2015 r. ponieważ około godz. 3:30 nad ranem zostali zadysponowani do pożaru Fabryki Mebli w Strzyżowie. Po dojeździe na miejsce działania prowadziły już 3 zastępy JRG Strzyżów, OSP Kalembina, OSP Godowa Dolna i OSP Strzyżów. Okazało się że na terenie fabryki płonęło jedno z pomieszczeń w wyniku czego nastąpiło zadymienie całego obiektu. Po naszym przyjeździe pomieszczenie zostało właściwie ugaszone, a zadania przydzielone ratownikom z Niebylca to m.in. przeszukiwanie pomieszczeń w celu zlokalizowania ewentualnego źródła ognia czy też poszkodowanych oraz oddymienie hali produkcyjnej. Działania te wykonywało 2-ch strażaków w aparatach ODO, pozostali druhowie zajęli się oddymianiem hali produkcyjnej z zastosowaniem wentylatora odymiającego. Około godz. 7:00 akcja zakończyła się i pół godziny później byliśmy w remizie w Niebylcu. Zastęp GCBA OSP Niebylec wyjechał w składzie: Wacław Krupa – dowódca, Bartosz Kasprzyk – kierowca oraz ratownicy: Mirosław Lenart, Rafał i Paweł Wcisło.
Obszerna fotorelacja z miejsca zdarzenia znajduje się na stronie http://www.osp.com.pl/podkarpackie/strzyzowski/Wisniowa/OSP-Kalembina/o-nas/galeria/15738/Pozar-na-terenie-fabryki-mebli-Strzyzow-2510