2015-10-02Strażacy z OSP Niebylec 2 października około godz. 14. zostali zaalarmowani do zdarzenia w Niebylcu. Po zgłoszeniu gotowości do wyjazdu zostaliśmy poinformowani o pożarze autobusu w Niebylcu. Po błyskawicznym opuszczeniu remizy i przejechaniu około 300 metrów dojechaliśmy do na szczęście niegroźnego zdarzenia. Faktycznie w autobusie, który włączył się do ruchu na DK19 zauważono zadymienie wydobywające się spod lewego przedniego koła. Kierowca przytomnie nakazał pasażerom opuszczenie autobusu i użył gaśnicy proszkowej. Przyczyną zadymienia nie był ogień, ale prawdopodobnie wada układu hamulcowego, która spowodowała rozgrzanie felgi i okładzin hamulcowych. Po dojeździe na miejsce rozwinęliśmy szybkie natarcie przygotowani do podania piany, zorganizowaliśmy również ruch wahadłowy na drodze jak również zakomunikowaliśmy ocenę sytuacji do stanowiska kierowania PSP Strzyżów. Pasażerowie autobusu powrócili na przystanek oczekując transportu zastępczego, natomiast autobus podjechał kilkanaście metrów dalej na parking firmy Neobus. Zastęp GCBA Man po uprzątnięciu prochu z gaśnicy proszkowej z jezdni powrócił do remizy. W zdarzeniu udział wzięli: Wacław Krupa-kierowca, Mirosław Lenart – dowódca oraz Rafał i Paweł Wcisło, Paweł Noster.