2015-09-01
Dzieci wracają z pierwszego dnia w szkole, a strażacy udają się do akcji. Około godz. 11:20 zastęp GCBA Man OSP Niebylec został zadysponowany do pożaru traw w Baryczce. W drodze do pożaru, który zlokalizowany już niedaleko granicy z Sołonką widzimy strażaków OSP Baryczka zjeżdżających się na alarm do remizy. Po przybyciu na miejsce rozwijamy szybkie natarcie i prowadzimy obronę gospodarstw graniczących z około 1ha płonących traw. W pewnej chwili zaczyna się robić dość niebezpiecznie, gdyż jedno z gospodarstw stanowi dwa budynki drewniane i zaczynają się palić iglaste drzewka w ich pobliżu. Dzień jest dość wietrzny, co nie sprzyja prowadzeniu akcji. Działania obok wspomnianych obiektów zostają wsparte przez zastęp GBA StarMan JRG Strzyżów i w tym momencie sytuacja z groźnej staje się stabilna. Międzyczasie na miejsce przybywają jeszcze CBA Star244 OSP Baryczka oraz GBA Star266 OSP Połomia. W działaniach udział wzięli: Wacław Krupa – kierowca, Mirosław Lenart – dowódca oraz ratownicy Janusz Pietrucha, Leszek Lutak i Mariusz Pankiewicz.