bilde5-136x135[1]Około 16:30 w niedzielę 20 września zastęp GCBA Man OSP Niebylec został zadysponowany do zdarzenia na granicy Połomi i Wyżnego na DK19. 53-letni kierujący samochodem marki Daewoo Lanos nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami w wyniku czego uderzył w pojazd marki Saab, którym kierował 29-letni mężczyzna. W kolizji nie było osób poszkodowanych, zatem strażacy zorganizowali ruch wahadłowy do czasu wyjaśnienia i przejęcia miejsca zdarzenia przez policję. Część zastępu podczas trwania czynności policyjnych została skierowana również do neutralizacji plamy ropopochodnej na drodze w okolicach stacji paliw w Wyżnym. Zastęp OSP Niebylec wyjechał w składzie: Wacław Krupa – dowódca, kierowca Lucjan Bliźniak oraz ratownicy Daniel Sołtys, Bartosz Kasprzyk, Krzysztof Bliźniak, Leszek Lutak i Mariusz Pankiewicz.