2015-09-20Niedziela, 20 września okazała się niezbyt udanym dniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na odcinku od Wyżnego do Lutczy. Od wczesnych godzin porannych na drodze krajowej nr 19 dochodziło co kilka godzin do zdarzeń drogowych. Złą passę zakończył poślizg osobowego opla merivy w Jaworniku, do którego około 20:50 zadysponowany został zastęp GCBA Man OSP Niebylec – samochód wpadł w poślizg i znalazł się w przydrożnym rowie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że podróżujący kobieta i mężczyzna o własnych siłach wydostali się z pojazdu i nie wymagali pomocy medycznej. Strażacy z Niebylca dokonali zabezpieczenia miejsca oraz pojazdu. Po chwili na miejsce przybył zastęp SLRT Iveco JRG Strzyżów, policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Był to drugi alarmowy wyjazd do zdarzenia drogowego strażaków OSP Niebylec. Niespełna kilkanaście metrów dalej w kierunku Lutczy na nieużywanym mostku zjazdowym oczekiwał na pomoc drogową rozbity samochód z wcześniejszego zdarzenia drogowego, w którym działania prowadzili koledzy z OSP Jawornik. Przedostatnia niedziela września ze względu na trudne warunki na drodze przeszła do niechlubnej historii kolizji i zdarzeń drogowych na terenie powiatu strzyżowskiego.
W akcji udział wzięli druhowie: Wacław Krupa – dowódca, Lucjan Bliźniak – kierowca oraz ratownicy Paweł Wcisło, Rafał Wcisło, Piotr Ziobro, Marcin Wolan, Mariusz Pankiewicz, Leszek Lutak oraz Mirosław Lenart.